fbpx

Berry Farm sa venuje pestovaniu čučoriedky kanadskej viacerých odrôd od skorých až po neskoré na celkovej rozlohe 1 ha.

Dôvodov prečo sa rozhodli pre tento druh ovocia bolo viac. V prvom rade plody čučoriedok patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Obsahujú železo, fosfor, horčík, vápnik a majú veľa pozitývnych účinkov na náš organizmus.

Na začiatku si v Berry Farm dali vypracovať rozbor pôdy, keďže toto, je pre čučoriedky veľmi dôležité a následne projekt na Výsadbu produkčnej plantáže.

Celú realizáciu začali na jar 2017 nákupom sadeníc, pôdy, kontajnerov, štiepky a mykoríznych húb. Substrát si dali namiešať s optimálnym zložením pre pestovanie čučoriedok. Pri výsadbe do kontajnerov ku každej rastlinke aplikovali mykorízne huby pre kyslomilné rastliny.

  • farmárka: Jana Ditrichová
  • oblasť pestovania: Stupava - Devínske jazero
  • Berry Farm - Čučoriedková farma, Devínske jazero, Stupava

Čučoriedková šťava 250ml

3.20

BIO ovocná šťava, pasterizovaná vyrobená len z čistého ovocia,(čučoriedka obyčajná, jablko) v organickej (BIO) kvalite.

Čučoriedkový džem 200g

3.50

BIO 100% ovocný džem, pasterizovaný. Vyrobený len z čistého ovocia (čučoriedka obyčajná, jablko) v organickej (BIO) kvalite.

Čučoriedkový sirup 330ml

3.50

Konzumácia plodov čučoriedok má veľmi pozitívne účinky na ľudský organizmus. …

Čučoriedky 1kg

11.00

Konzumácia plodov čučoriedok má veľmi pozitívne účinky na ľudský organizmus. Sú zaradené medzi najzdravšie druhy ovocia na svete. Obsahujú široké spektrum flavanoidov, majú významnú antioxidačnú aktivitu. Plody sú zdrojom vitamínu A, B a C, ktorý posilňuje imunitu a pôsobia ako prevencia a liek proti nachladeniu a infekčným ochoreniam.

Čučoriedky v šťave 200g

3.50

BIO čučoriedkový kompót – čučoriedky zaliate 100% ovocnou šťavou, pasterizované. Vyrobený len z čistého ovocia (čučoriedka obyčajná, jablko).