fbpx

Ovocinár Hrehor Skalica

Pestovaniu ovocia sa venujeme od r. 1994 tradičným aj moderným spôsobom. Naše vinárstvo sme založili v r. 2012 doslova “ na kopci “ v skalických vinohradoch. Našim krédom je rešpekt k prírode a láska k pôde rodného kraja, ktorá nám rodí naše ovocie. Našim cieľom je najvyššia možná kvalita našich jedinečných ovocných vín. Dbáme na top kvalitu vstupnej suroviny, preto vyrábame prioritne z vlastného ovocia. Všetko ovocie oberáme prebierkou a umývame čím získavame najviac chuťových a aromatických látok, ukrytých v ovocí.

Naše vína NEVYRÁBAME z koncentrátov ako je to dnes rozšírené, nepoužívame ani umelé farbivá a arómy.

Zameriavame sa na výrobu vzácnych ovocných vín a vín vyrobených špeciálne pre privátnych klientov.

V našej pivnici máme také raritu ako je víno z divých čerešní, aké podľa dostupných informácií nevyrába žiadne vinárstvo.

Prešli sme vývojom a hľadaním ciest od výroby živých vín, až k vínam moderným a unikátnym v ktorých vám odovzdávame našu lásku a radosť s výroby vína.

    • farmár: Martin Hrehor
    • oblasť pestovania: Skalica
    • Ovocinár Hrehor s.r.o., Samoty 5055, 909 01 Skalica

Čerešňové “Staré čerešňové”, r. 2018, polosuché, 0,75 l

15.00

“Farba sýto tmavo červená s rubínovým podtextom, vôňa po čerešniach až prezretých pomarančoch v náznakoch po horkej čokoláde až mošuse, chuť po čerstvo natrhaných májových čerešniach s pikantnou ovocnou kyselinkou s dochuťou po horkých mandliach. Víno trieslovinkové, pritom zamatové. Pre milovníkov suchších vín.

alkohol 13,1 objemu
celkové kyselinky 12,4 g/l
cukry 42 g/l
Obsahuje siričitany E202”

Jablčný ocot ovocný 500ml

7.00

Rok zberu 2018, 0,5 l balenie, “živý”, teda nepasterizovaný, bez konzervačných látok, filtrovaný. Silný 8 g/l kys. octovej, odporúčame ho riediť.

Zloženie: ovocný ocot z jablka

Jablkové “Rozmarné leto”, r. 2019, sladké, 0,75 l

13.00

Farba zlatavo žltá, vôňa po kompótovaných jablkách, chuť sladkastá po letných jablkách s pikantnou kyselinkou v závere.

Ovocné víno „Šípkové neskoré“ r. 2016

25.00

Farba medovo – ďatlová až tmavý orange, vôňa sherry – prezreté višne, figy – ďatle v cukre, až džem s nádychom arancie – pomarančov, chuť džemu z fíga arancií s decentným citrusovým tonusom.  Každá šípka ručne zberaná a očistená, veľmi prácne víno.

Šampión, Zlatá medaila – výstava vín Devínsky strapec 2016

Odporúčame podávať: k divine so šípkovou omáčkou, štrúdle, cigarám.

Ovocné víno šípkové “Šípková Ruženka” r. 2019, ľadový zber, 0,5l

25.00

“Farba tmavo jantarová až karamelizovaná, s meniskom po orangžovej až žltkastej, vôňa po pomarančoch, granátovom jablku a prezretých figách, chuť sladkastá s pikantnou kyselinkou, po tropickom citrusových plodoch, sladkých figách a ďatliach, v závere po kávových tónoch.

Šípkové ovocné vína patria medzi vlajkovú loď nášho vinárstva. Väčšinou ich robíme ako ľadové. Zber začína v januári a končí začiatkom marca, v závislosti od počasia.

Ilustračné foto.

Ovocné víno Šípkové r.2019 0,5l

20.00

Farba tmavo jantárová karamelizovaná, vôňa po prezretých pomarančoch s tónmi kávy, chuť čerstvo praženej kávy a horkej čokolády s dozvukom sladkých ďatlí, fíg a červených pomarančov.
Šípkové ovocné vína patria medzi vlajkovú loď nášho vinárstva. Väčšinou ich robíme ako ľadové. Zber začína v januári a končí začiatkom marca, v závislosti od počasia.
Šípky oberáme ručne v mrazoch, čistíme ich, aby sme eliminovali nežiadúce tóny a našim unikátnym spôsobom spracúvame. Vznikajú luxusné vína so sladkou medovou aromatikou, jantárovou až oranžovou farbou, v chuti s tónmi fíg, ďatlí, citrusov. Každý ročník, dokonca i mesiac zberu je odlišné víno.

Rád by som vyzdvihol tóny kávy a horkej čokolády v tomto víne.

Toto šípkové ako i naše barikové šípkové vína sa krásne snúbia s kvalitným tabakom. Podvečerné fajčenie fajky s kvalitným tabakom na verande so svojím štvornohým chlpáčom, či spoločné chvíle s priateľmi s kvalitnou cigarou budú nezabudnuteľným zážitkom, ak sa spojí s pohárom nášho šípkového vína. Dym charakter vína zmení, ale pri šípkovom víne sa jednotlivé nuansy tohto vína, ako i dymu zvýraznia. Neveríte? Vyskúšajte.

Ovocné víno Slivkové r. 2017

13.00

Farba tehlovo červená s pomarančovými odleskami na periférii, vôňa sušených sliviek a marhúľ doplnená santalovým drevom, chuť príjemná ovocná so sviežou kyselinkou a mandľovým záverom. Iba 210 fliaš. Tri roky čakalo, než prišiel jeho čas.
Etiketu zdobí obrázok syna Tomáša.

alkohol 13,8% objemu
celkové kyselinky 8,8 g/l
cukry 22,9 g/l
obsahuje siričitany, E202

Púpavový sirup 500ml

5.00

Varený macerát kvetov Púpavy lekárskej (Taraxacum officinale).  Zloženie:  varený macerát kvetov Púpavy lekárskej, voda, cukor, kyselina citrónová.

Bez konzervačných látok, skladovať v tmavom a chladnom mieste.

Šípkové “Maria Theresia” barik medium, ľadový zber – sladké, r. 2016, 0,5 l

25.00

Farba jantárová s figovým závojom na periférii, vôňa plná sladkastá, ovocná figovo – citrusová, až pomarančová. Chuť plná kôstkového ovocia, sladkých pomarančov a fíg, doplnená vanilkou, čerstvo upraženou kávou a s čokoládovým záverom.

Šípkový ocot 200ml

15.00

Rok zberu 2018, 0,2 l balenie, “živý”, teda nepasterizovaný, bez konzervačných látok, filtrovaný. Silný 17 g/l kys. octovej, odporúčame ho riediť. Luxusný chuťovo podobný balzamikovému octu. Top produkt medzi ovocnými octami.

Zloženie: ovocný ocot zo šípky

Sirup z kvetov Bazy čiernej 500ml

5.00

Varený macerát kvetov Bazy čiernej. Zloženie:  varený macerát kvetov Bazy čiernej, voda, cukor, kyselina citrónová.

Bez konzervačných látok, skladovať v tmavom a chladnom meste.
Odporúčame na horúce letné dni zarobené do džbánu s ľadom, citrónom, mätou, medovkou a perlivou minerálkou.

Slivka Čačanská ocot ovocný 200ml

10.00

Rok zberu 2017, 500ml balenie, “živý”, teda nepasterizovaný, bez konzervačných látok, filtrovaný. Silný 29 g/l kys. octovej, odporúčame ho riediť. Odroda Čačanská Lepotica.

Zloženie: ovocný ocot zo slivky

Slivka Duranzia ocot ovocný 200ml

10.00

Rok zberu 2018, 0,5 l balenie, “živý”, teda nepasterizovaný, bez konzervačných látok, filtrovaný. Silný 31 g/l kys. octovej, odporúčame ho riediť. Odroda “Duranzia””

Zloženie: ovocný ocot zo slivky

Smrekovo-jedľový sirup 500ml

5.00

Varený macerát kvetov z mladých smrekových a jedľových výhonkov.  Zloženie:  varený macerát mladých smrekových a jedľových výhonkov, voda, cukor, kyselina citrónová.

Bez konzervačných látok, skladovať v tmavom a chladnom mieste.

Z červených ríbezlí “Stará mama”, r. 2019, sladké, 0,75 l

13.00

Farba svetlo červenkastá s tehlových nádychom, vôňa ríbezľová až do lesných jahôd, chuť svieža po červených ríbezliach s pikantnou kyselinkou a decentnou trieslovinkou v závere.

Z dulí “Frndula”, r. 2019, polosladké, 0,75 l

13.00

Farba jasná svetlá žlto zelenkastá, vôňa ovocná čistá po hruškách, letných jablkách, duliach s jemným náznakom mandľovej vône. Chuť ľahká ovocná po čerstvo natrhaných jablkách, s decentným mandľovým záverom.

alkohol 11,5 % objemu
celkové kyselinky 8,9 g/l
cukry 14,0 g/l
Obsahuje siričitany, E202