Sadbové zemiaky ANUSCHKA

€5,50 €10,50 od €5,50
Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Zvoľte variant
Variant

Veľmi skorá šalátová, akostná, konzumná odroda varného typu A s pevnou konzistenciou, odolná voči háďatku zemiakovému. Anuschka má výbornú chuť, peknú žltú šupku s plytkými očkami. Zaraďujeme ju medzi varné typy AB. Medzi šľachtiteľmi je veľmi obľúbená.

Detailné informácie

Podrobný popis

Anuschka uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobovaním vlahy a živinami. Pestovaním pod fóliou napomáhame skoršiemu zberu a vytvoreniu uzavretej šupky. Patrí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz.

Anuschka sa môže vzhľadom k strednému nasadeniu hľúz vsádzať (pri veľmi skorom zbere) so vzdialenosťou v riadku 30 – 32 cm (~ 42.000 rastlín na 1 ha, 75 cm medzi riadkami), pri neskoršom termíne úrody o niečo bližšie. Anuschka má dlhé obdobie pokoja, netypické pre takto rannú odrodu. Na pestovanie skorých zemiakov odrody Anuschka je nutné predklíčenie. Anuschka je veľmi vďačná za harmonické hnojenie. Vyžaduje N-hnojenie s celkovou požadovanou hodnotou do 160 kg / ha (vrátane Nmin, organického hnojenia, +/- korekcia podľa stanovišťa). Okrem draslíka – K₂O (200-250 kg / ha, stupeň zásobenia C) a fosfátu – P₂O₅ (100 kg / ha, stupeň zásobenia C) je potrebné dbať na dobré zásobenie horčíkom. Nezabudnite tiež zohľadniť zvyšky po zbere a organické hnojivá. Odporúčame pravidelný postrek proti plesni zemiakovej na vňati v normálnom postrekovom slede.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocie a zelenina
doprava: zezahora

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

logo englerov dvor 150px

  • farmár: Pavol Engler
  • oblasť pestovania: Holíč
  • Englerov dvor, Kopčanská 2915/ 71, Holíč
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz