NOVÉ: Rozvoz v UTOROK a PIATOK

Čučoriedkový sirup 330ml

BIO
€3,50
Skladom (> 5 ks)

Domáci sirup od poctivej slovenskej farmarky- ručná práca od semienka po finálny produkt.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumácia plodov čučoriedok má veľmi pozitívne účinky na ľudský organizmus. Sú zaradené medzi najzdravšie druhy ovocia na svete. Obsahujú široké spektrum flavanoidov, majú významnú antioxidačnú aktivitu. Plody sú zdrojom vitamínu A, B a C, ktorý posilňuje imunitu a pôsobia ako prevencia a liek proti nachladeniu a infekčným ochoreniam. Triesloviny majú dezinfekčný účinok a zabraňujú množeniu baktérií v črevách. Neobvykle vysoký obsah antioxidantov z vitamínu E pôsobí v našom tele ako ochranný štít pred voľnými radikálmi, ktoré môžu vyvolať rast rakovinových buniek. Draslík odvádza prebytočnú tekutinu z tela, a tým pomáha odstraňovať opuchy. Horčík zase podporuje správnu funkciu svalov a nervov, mierni depresie a prispieva k zdravým zubom. Obsahuje i ďalšie stopové prvky: meď, zinok, chróm, mangán a železo, ktoré podporujú tvorbu krvi. Antokyaníny obsiahnuté v čučoriedkach sa podieľajú na obnove očnej sietnice,zvyšujú ostrosť zraku, odstraňujú únavu očí a používa sa ako podporná liečba šeroslepoty. Používajú sa pri výrobe prípravkov na zlepšenie videnia pri práci pod umelým osvetlením a sú súčasťou stravy kozmonautov. Slúžia ako podporný prostriedok pri liečbe cukrovky. Znižujú hladinu cholesterolu v krvi, ako aj poškodenia kože spôsobené nadmerným opaľovaním. 

Zloženie: 60% bio jablčný koncentrát, 35% bio čučoriedková štava a 5% bio aróniová šťava.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

logo Berry Farm Stupava 150x

Berry Farm sa venuje pestovaniu čučoriedky kanadskej viacerých odrôd od skorých až po neskoré na celkovej rozlohe 1 ha.

Dôvodov prečo sa rozhodli pre tento druh ovocia bolo viac. V prvom rade plody čučoriedok patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Obsahujú železo, fosfor, horčík, vápnik a majú veľa pozitývnych účinkov na náš organizmus.

Na začiatku si v Berry Farm dali vypracovať rozbor pôdy, keďže toto, je pre čučoriedky veľmi dôležité a následne projekt na Výsadbu produkčnej plantáže.

Celú realizáciu začali na jar 2017 nákupom sadeníc, pôdy, kontajnerov, štiepky a mykoríznych húb. Substrát si dali namiešať s optimálnym zložením pre pestovanie čučoriedok. Pri výsadbe do kontajnerov ku každej rastlinke aplikovali mykorízne huby pre kyslomilné rastliny.

  • farmárka: Jana Ditrichová
  • oblasť pestovania: Stupava - Devínske jazero
  • Berry Farm - Čučoriedková farma, Devínske jazero, Stupava
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz