Priatelia ĎAKUJEME za podporu našej myšlienky

Aha! ZeZáhorá má svoju unikátnu tašku. A je celá ze Záhorá.

Nedávno sme vyhlásili súťaž o návrh vizuálu našej prvej nákupnej tašky, ktorá je vyrobená v limitovanom počte! Je ručne vyrobená na Záhorí a jej vizuál zobrazuje  naše poslanie  distribuovať tie najlepšie a najkvalitnejšie lokálne potraviny, ktoré prešli rukami tých najlepších lokálnych producentov. 

Do súťaže sa zapojilo viacero dizajnérov nielen zo Záhoria - všetkým ďakujeme za návrhy. Vybrať víťaza nebolo jednoduché, keďže viacero doručených návrhov bolo naozaj kvalitných. Ako víťazný sme však  vybrali dizajn od Jany Drinkovej z Borského Mikuláša.

„Môj motív znázorňuje dotyk. Vystihuje to pre mňa prácu, drinu a výsledok, ktorý najskôr prejde rukami. Lokálny produkt nie je len krásna zelenina, ale v prvom rade to predstavuje veľa skúseností, prácu, ruky špinavé od hliny, únavu, radosť a týmto som chcela aspoň kúsok ukázať, čo všetko za tým je,“ hovorí o svojom dizajne Jana.

zezahora-taska-1 

Hoci Jana aktuálne žije v Brne, pochádza z obce Borský Mikuláš na Záhorí. „Záhorie je láska a môj domov. Naučilo ma veľa vecí, tou najdôležitejšou pre mňa je vzťah k prírode a starostlivosť o ňu. Záhorie je šialene bohaté na krásne miesta, kde dokážem vypnúť, oddýchnuť si a cítiť pokoj, ktorý je okolo mňa,“ prezradila nám Jana o svojom vzťahu k rodnému regiónu.

Jana tiež rada nakupuje a využíva lokálne potraviny, ak je to možné: „Veľmi si vážim, ak ľudia robia veci poctivo a s láskou. A pri lokálnych potravinách je to cítiť obzvlášť. Je fakt, že v dnešnej dobe, keď sme doslova vyrástli v tom, že máme všetko kedy chceme a hneď, je kúsok náročnejšie zmeniť pohodlie. Svoj postoj k lokálnym veciam som ale zmenila dávno a vždy robím, čo najviac, aby som využívala lokálne produkty.“

jana-drinkova-web

výherkyňa súťaže Jana Drinková

A čo s ostatnými návrhmi? Tie najlepšie vyberieme pri navrhovaní ďalších tašiek, ktoré vzniknú v dohľadnej budúcnosti. :) O tom budeme samozrejme informovať.

Nakupuj ekologicky a štýlovo - objednaj si tašku s jedinečným dizajnom ZeZáhorá.

Limitovanú edíciu tašiek ručne ušila Antónia Kunšteková v Moravskom Sv. Jáne, dizajn pripravila Jana Drinková z Borského Mikuláša a na tašky ho preniesla spoločnosť AB Bany, tiež v Moravskom Svätom Jáne.